PLĒVES

Polietilēna plēve tiek uzskatīta par vienu no populārākajiem, iecienītākajiem un arī lētākajiem siltumnīcas segumiem, ko izmanto augu audzēšanai no agra pavasara līdz pat vēlam rudenim. Tirgū varam šodien redzēt diezgan lielu izvēli - ir gan dažādu izmēru, biezumu, iestrādājamu, krāsas, gaismas caurlaidības, ar/bez UV starojuma aizsardzības plēves. Līdz ar to daudz no svara ir kādos laika apstākļos, piemēram, pie spēcīga sala vai intensīvas saules, polietilēna plēvi būs paredzēts lietot un kas tiks audzēts pašā siltumnīcā. Tāpat ne mazāk svarīgi kādi vēl materiāli siltumnīcas izveidē tiks izmantoti, lai pagarinātu plēves ilgmūžību un samazinātu nolietošanos.

Piemēram, viens no armēta polietilēna plēves ilgmūžības noslēpumiem ir iestrādātie polipropilēna diegi, kas spēj izturēt diezgan lielas temperatūras svārstības. Polipropilēns ir noturīga plastmasa, kas izceļas ar to, ka šo materiālu izmanto pat būvniecībā betona konstrukcijās. Šādas plēves ilgmūžība ir līdz pat 8 gadiem un tādas bieži izmanto mazās siltumnīcās, kurās temperatūras ir ļoti augstas. Līdz ar to tā ir ļoti noderīga ne tikai uzsākot sezonu agrā pavasarī, kas saules stari spīd visintensīvāk, bet arī ļauj ietaupīt naudu jaunas plēves iegādē.

Daudzos gadījumos izvēlas arī stabilizēto polietilēna plēvi, kas UV saules staru ietekmē nenoārdās vai kavē plēves noārdīšanos vienlaikus nodrošinot līdz pat 98% gaismas caurlaidību. Šādās plēvēs tiek iestrādāti stabilizatori. Ilgmūžību nosaka tas, cik daudz un kāds stabilizators ir pievienots.

Izvēloties šādu īpašību plēves ir iespējams atrast diezgan izturīgu savas siltumnīcas risinājumu ar ilgu kalpošanas laiku. Un, ja izvēle veikta ņemot vērā plēves karstumizturību un ilgmūžību, tad noteikti ne kā pēdējo, par ko būtu vērts padomāt ir arī tas, kā tiks sagatavoti siltumnīcas balsti, lai plēve neciestu no vēja mehāniskās iedarbības.

Joomla templates by Joomlashine