Tā saucamajos treknajos gados, kredīti un aizdevumi piedzīvoja savu slavas gājienu, jo finansiālā situācija daudziem ļāva tos ņemt un arī atmaksāt, taču tad iestājās krīze un visa šī pasaka beidzās. Sākās problēmas ar aizdevuma atmaksu un parādu piedziņas biroji auga kā sēnes pēc lietus, jo bizness bija nudien ienesīgs. Daudzi uzskata, ka līdz ko esi nonācis piedziņas kompāniju datubāzēs, kredītvēsture ir sabojāta uz ilgu laiku, taču tā nebūt nav – kredītvēsture pa īstam tiek sabojāta tad, ja nepieciešama tiesas iejaukšanās.

Parādu piedziņas process.

euroKavēts kredīts un tā atmaksa vēl nav pasaules gals. Piedziņas birojos strādājošie arī ir tikai cilvēki un šādās situācijās allaž tiek ņemts vērā cilvēciskais faktors un sākumsarunas tiek vestas mierīgā ceļā ar vēstules un/vai telefona zvana palīdzību. Ja klients ir atsaucīgs un vēlas sadarboties, lai dzēstu savu parādu, ir iespējams sumu atmaksāt pa daļām, vienojoties par atmaksas grafiku un summu kādu ir iespējams maksāt vienā reizē. Bet, ja notiek otrādi un klients nav no atsaucīgākajiem, tad process var nonākt pat līdz tiesai, kas, nudien, būs ļoti nepatīkami, jo ar tiesas spriedumu tiks noteikta obligātā atmaksājamā summa vai pat aplikti oficiālie ienākumi.

Parādu piedziņas procesa stereotipi.

Pastāv uzskats, ka parādu piedziņa notiek ar emocionāli un arī fiziski vardarbīgām metodēm. Tā nebūt nav! Protams, ir dzirdēti gadījumi, kad šādas iespaidošanas notiek, taču tas ir pretlikumīgi un pēc sūdzību saņemšanas augstākās instancēs, persona tiek atlaista vai pat firma slēgta. Svarīgi ir saprast, ka parādu piedziņas process nav patīkams nevienai no pusēm, tāpēc fiziska un emocionāla vardarbība būtu pēdējā efektīvā metode, lai gūtu pozitīvu rezultātu. Parādu piedziņa nav rekets ar visām no tām izrietošajām sekām, tā ir sarunu vešana un normāla kontakta uzturēšana, lai rezultāts būtu apmierinošs visām iesaistītajām personām (gan juridiskām, gan fiziskām).

Piedziņas kompānijas Latvijā.

Ņemot vērā to, ka kavēts kredīts nav izdevīgs ne aizdevējam, ne aizņēmējam, parādu piedziņas kompānijas par to neiekasē astronomiskas summas, kā arī vienmēr ir gatavi sadarboties ar saviem klientiem, lai piedziņas procesu padarītu pēc iespējas nesāpīgāku. Latvijā populārākās parādu piedziņas kompānijas ir Creditreform, Lindorff Oy, Gelvora, Paus Konsults u.c. Kopumā šādu kompāniju Latvijā ir nedaudz vairāk kā 10, turklāt aizdevēji mēdz sadarboties ne tikai ar vienu, bet ar vairākām piedziņas kompānijām. Paus Konsults pašlaik ir viens no ienesīgākajiem šī biznesa pārstāvjiem, jo pagājušā gadā ievērojami palielināja savu apgrozījumu.

Nenomaksāta parāda sekas.

Kavēts kredīts ir viens no iemesliem, kādēļ var tikt atteikta kādas preces vai pakalpojuma iegāde, jo pārdevējam, redzot klienta kredītu vēstures problēmas, rodas šaubas par to, vai tiks maksāti rēķini. Tas galvenokārt attiecas uz dažādiem līzingā ņemtiem priekšmetiem vai pakalpojumiem, piemēram, interneta pieslēgums vai telefonsakari. Ja parāds netiek maksāts pēc grafika, piedziņas kompānijas ir tiesīgas vērsties tiesā, lai saņemtu summu, kas jānomaksā klientam. Ja piedziņa nonāk līdz tiesai, tad sekas ir nepatīkamākas un var arī pārsniegt pamatsummas apmērus, jo kā zināms, līgumsoda procentu summa nedrīkst pārsniegt aizdevuma summas apmēru, taču, ja parāds nonāk līdz tiesai, tiek pierēķināti klāt vēl tiesas izdevumi un rezultātā summa kļūst gaužām iespaidīga un ar tiesas spriedumu tiek aplikti oficiālie ienākumi.

Ja esat tomēr nonācis grūtības ar aizdevuma atmaksu, iesakām saglabāt vēsu galvu un kontaktēties ar aizdevēju, lai vienotos par aizdevuma atmaksu pakāpeniski.

Joomla templates by Joomlashine