Kredīti bez darba vietas

Mēdz aizņemties ne tikai privātpersonas un juridiskās personas, bet arī valsts. Jā, tieši tā! Valsts aizņemas no saviem iedzīvotājiem, turklāt iedzīvotājiem tiek maksāti arī  procenti. Šo procesu var definēt divējādi: no iedzīvotāju puses, tas ir noguldījums, par kuru tiek saņemti arī procentu maksājumi, taču no valsts puses tas ir kredīts, jo valsts izmanto iedzīvotāju noguldīto naudu noteiktā termiņā un termiņa beigās par to izmaksā arī uzkrāto procentu summu.

Obligācija

Nedaudz pastāstīsim par obligāciju – kas tā tāda ir un kā to izmanto http://www.kreditus.lv/krediti-bez-darba-vietas. Obligācija ir aizdevums vērtspapīra formā un tajā ir iesaistītas divas puses: emitents – aizņēmējs, īpašnieks, jeb turētājs ir aizdevējs. Savukārt procentu likmi sauc par kuponu. Pastāv atšķirība starp obligācijām un akcijām par spīti tam, ka abi ir vērtspapīri – akciju turētāji ir firmas līdzīpašnieki, savukārt obligāciju turētāji ir aizdevēji. Vēl būtiska atšķirība ir tā, ka obligāciju termiņš, atšķirībā no akciju termiņa, ir zināms un dzēšams. Pastāv arī konsoles obligācijas – tām nav termiņa.

Obligāciju pielietošana

Uzņēmējdarbībā obligācijas nav nekas nepierasts, jo ikdienā tiek izmantotas dažādas finansēšanas struktūras. Tātad uzņēmumā vienmēr būs pamatkapitāls, taču uzņēmums vienmēr var brīvi piesaistīt parāda kapitālu, kas var būt juridiski noformēts kā kredīts, vērtspapīra formā, vai vēl dažādos savādākos veidos. Lai arī vispopulārākais veids ir banku kredīts, uzņēmumiem tas ir diezgan dārgs prieks, jo augsti procentu maksājumi un lielākoties neizdevīgi noteikumi. Tādēļ, pastāv vairāki iemesli, kādēļ uzņēmumi izvēlas obligācijas, ka kapitāla palielināšanas veidu:

 • Uzņēmējs vēlas dažādot kapitāla avotus;
 • Ir iespēja iegūt plašāku atpazīstamību;
 • Tas var būt vienīgais veids, kā piesaistīt finansējumu;
 • Tās ir lētākas par kredītiem;
 • Nav nepieciešamība pārcelt visus aktīvos kontus uz citu banku, ja esošā kredītiestāde atsaka aizdevumu.

Obligāciju termini un īpašības

Valsts kredīts – krājobgācijas, tā pat kā parastās obligācijas, atbilst tādiem pašiem kritērijiem un pakļaujas tādiem pašiem noteikumiem (ja nav atrunāts kā savādāk), kā parastās obligācijas. Daži svarīgi un ielāgojami termini, ja ir radusies saistība ar obligācijām:

 • Nominālā vērtība – vērtība pēc kuras, tiek maksāti procenti un tiek atmaksāts obligācijas termiņa beigās;
 • Obligācijas cena ir vērtība, par kādu tiek iegādāta parādzīme;
 • Dzēšanas datums – datums, kad emitentam ir jāizmaksā obligācijas nomināla vērtība;
 • Kupons – procentu likme, kuru emitents maksā obligāciju turētājiem;
 • Kupona datumi – datumi, kuros izmaksā procentu maksājumu;
 • Konvertējamās obligācijas – ļauj apmainīt noteiktu skaitu obligāciju, pret uzņēmuma akcijām;
 • Apmaiņas obligācijas – ja pieder šāda veida obligācijas, tad ir iespēja tās iemainīt pret citu akciju sabiedrību akcijām.

Valsts krājobligācijas

Valsts kredīts – krājobligācijas, ir samērā nesen ieviests veids kā valsts iedzīvotājiem noguldīt naudu, kuru savukārt līdz obligācijas termiņa beigām, apgroza valsts un izmaksā procentus obligācijas turētājam. Šīs parādzīmes var iegādāties speciāli izveidotā interneta vietnē www.krajobligacijas.lv. Iegādei tiek piedāvātas krājobligācijas, kam ir 4 dažādi termiņi – pusgads, gads, 5 gadi un 10 gadi un katram termiņam ir sava procentu likme. Kāda ir atšķirība? Pavisam vienkārši – ja šodien iegādājaties krājobligācijas par, piemēram, 3 tūkstošiem latu, tad pēc pusgada saņemsiet procentu maksājumu un ieguldīto summu. Ja tādu pašu summu iztērējat obligācijai, kas ir derīga gadu, tad procentu maksājumu saņemat pēc gada kopā ar ieguldīto summu. Ja izvēlaties iegādāties 5 vai 10 gadus derīgas obligācijas, tad procenti tiks izmaksāti katru gadu līdz termiņa beigām, kad tiks atmaksāta arī noguldījuma summa.

Joomla templates by Joomlashine