Naudas aizdevums

Krāt naudu nebaltām dienām vai kādam lielākam pirkumam, nekad nav bijusi slikta doma. Lieki finansu līdzekļi, kas lieti noder ārkārtas situācijās, tiešām mēdz būt glābēju lomā, jo nav nepieciešamība aizņemties no radiem un draugiem ai uzņemties kādas citas parādsaistības. Naudas krāšanas veidi ir dažādi – citi to izvēlas darīt mājās, citi izvēlas naudu noguldīt bankā http://www.kreditus.lv/naudas-aizdevums. To, kurš noguldīšanas veids ir izdevīgāks, protams, izvērtēs katrs pats, taču šoreiz piedāvājam ieskatu tajā, kādus noguldījumu veidus piedāvā bankas.

Beztermiņa noguldījumi

Viena no lielākajām šāda noguldījuma veida īpašībām ir tā, ka klients savu noguldīto naudu var izņemt jebkurā laikā gan veicot pārskaitījumu, gan kādā no bankas filiālēm. Ņemot vērā to, ka bankas naudu apgroza pateicoties noguldījumiem, situācijā kad klients ir izvēlējies beztermiņa noguldījuma veidu, banka šo naudu nedrīkst apgrozīt ilgtermiņa aizdevumos. Tas ir galvenais iemesls, kādēļ beztermiņa noguldījumu procentu likmes ir tik zemas.

Termiņnoguldījums

Termiņnoguldījumi dalās divos veidos:

  • Noguldījumi uz noteiktu laiku – banka maksā saviem klientiem par naudas glabāšanu. Šī maksa izpaužas kā procentu maksājums klientam termiņa beigās. Ja klients vēlas izņemt naudu pirms termiņa, tad jārēķinās ar to, ka iespējams būs jāmaksā soda nauda un tiks zaudēti uzkrātie procenti.
  • Termiņnoguldījums uz nenoteiktu laiku – klients savu naudu var saņemt, taču par to iepriekš jābrīdina banka. Ja 60 gadu laikā noguldīja kontā nav veikta nekāda darbība, tad klients zaudē jebkādas tiesības darbībai ar šo kontu.

Krājnoguldījums

Šis ir noguldījuma veids, kas noguldītājam dod tiesības palielināt noguldīto summu. Ņemot vērā to, ka visus noguldījumu ietekmē arī inflācija, izšķir divas noguldījumu likmes – nominālo noguldījuma likmi un reālo noguldījuma likmi.

Joomla templates by Joomlashine